• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Поради для Вас : Як поводити себе під час звуків сирени?

Поради для Вас : Як поводити себе під час звуків сирени?

2022-03-23

Дорогі Батьки! Поради для Вас : Як поводити себе під час звуків сирени? Як зберегти психологічне здоров‘я дітей?

Прочитавши чи почувши про повітряну тривогу, звичайно ми думаємо про дітей, їх життя та здоров'я, та психологічний стан у цей час, тому радимо Вам діяти таким чином:
  1. вивчити чіткі інструкції, як діяти у вищевказані ситуації та розказати про це дітям спокійним тоном;
  2. сказати, що звуки сирени сповіщають про те, що наші мужчини-військові нас надійно захищають, а гучні звуки для того, щоб всі почули;
  3. дайте дитині в руки улюблену іграшку;
  4. проговорюйте лічилочки та співайте пісні, можете одягнути дітям навушники;
  5. дихайте на рахунок вдих на 4, видох на 8;
  6. грайте в гру: назви все, що ти бачиш, що чуєш, які запахи ти відчуваєш, що відчуває твоє тіло ( тепло, вітерець і тд.);
  7. розтирайте долоньки дітей, щоб були теплі.
Дякуємо за поради - психологині Шуляк Ірині Богданівні https://www.facebook.com/profile.php?id=100002757617228

Якщо маленька дитина реагує на вибухи плачем, спробуйте ці рекомендації:

1. Привчити дитину до навушників чи беруш для вушок. Страх - це природня захисна реакція на сигнал тривоги, який треба мінімалізувати: міцна шапочка і вата до вух знизять потужність звуку. При можливості закривайте вушка малечі ще і своїми руками. Так робили наші бабці в часи війни.
2. Важливо прив’язати навколо себе дитину або міцно притуляти до себе. Візьміть м’яку ковдру та замотайтеся разом з дитиною. Малеча не має відчувати, що вона сама, так вона автоматично регресує.
3. Намагайтеся контролювати власний стан. Дитина дуже сильно відчуває ваш стан і реагує на вашу реакцію. Тож, в складній ситуації починайте вібрувати голосом на будь-який звук А, О, У: максимально довгий видох із звуком на одному вдосі. Ця проста вправа забезпечить сірий шум, який автоматично заспокоює дитину.
4. Співайте колискові не дитині а собі, щоб сповільните серцебиття. Так дитина відчує, що ви спокійні та буде стабілізуватися сама.
5. Давайте пити водичку як тільки малеча починає плакати намастіть її губки якимось смаком (мед, джем і т.д.). Так дитина розсіює увагу та змінює стан.
6. Робіть якісь патерні, повторюючі рухи або починайте інтенсивно махати рукою чи головою. Це приверне увагу дитини до зовнішнього та відволіче від власної тривоги.
7. Важливо! Дітей до 2.8 років повинні стабілізувати дорослі, їх мозок ще не сформував систему саморегуляції. Істерика в малечі може призвести до негативних наслідків в організмі або тимчасового підвищення температури тіла.
8. У час спокою робіть з дитиною солені ванночки для ручок і ніжок. Просто пограйтесь - це знижує рівень стресу як у мами так і у дитини. Морська сіль допомагає знизити рівень стресу та тривоги.
9. У стресовий період організм кожної людини вимагає велику кількість магнію. Внесіть цей елемент у свій щоденний раціон як харчову добавку або їжте більше горіхів, бананів, бобових, броколі і т.д.
10. Якщо відчуваєте, що самостійно не здатні заспокоїти дитину, через власний стан, краще передайте її людині, яка у даний момент емоційно більш стабільна.
Дякуємо за поради - психологині - Вікторії Назаревич https://www.facebook.com/nazarevich.v.v
Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi